O nas

Tradycja od 1984 roku

Pasja i zaangażowanie w podejmowaniu codziennych wyzwań (okiem żony).

Tradycje naszej firmy sięgają roku 1984.

Jej założycielem jest ojciec obecnego właściciela, Jan Bijak, zapalony pszczelarz.

W początkowym okresie zakład wykonywał sworznie, śruby specjalne, nakrętki itp. dla różnych kopalń np.: KWK Wesoła, KWK Śląsk, KWK Staszic, KWK Mysłowice, KWK Jastrzębie.

Andrzej od młodych lat interesował się tym co działo się w warsztacie. Swój wolny czas spędzał przy ojcu, bacznie przyglądając się jego pracy. Jako młody chłopiec sam złożył rower, potem przerabiał motocykl. Przejawiał zdolności do twórczego myślenia,  tworzenie czegoś nowego.

Wybór szkoły średniej i kierunku studiów nie był przypadkowy. Technikum Hutnicze a potem Akademia Górniczo–Hutnicza pogłębiały oraz poszerzały jego zainteresowania. Fascynowała go zwłaszcza automatyka i robotyka.

Będąc w szkole średniej pomagał ojcu w warsztacie. Chętnie z nim pracował oraz zdobywał i poszerzał wiedzę na temat ślusarstwa, obróbki skrawaniem, remontów maszyn itp.

Po skończeniu studiów jego celem stało się wybudowanie własnego warsztatu i kontynuowanie rodzinnego interesu. Tak też się stało.

Chęć tworzenia czegoś nowego oraz towarzysząca temu motywacja  do dnia dzisiejszego jest siłą napędową jego działań.

Aleksandra Bijak

Nasi partnerzy1

Od 2000 roku współpracowaliśmy z dziesiątkami firm branży produkcyjnej, usługowej, budowlanej czy górniczej. Współpracujemy z firmami z całej Polski.

tradycja